fbpx

Recenzja – Tanie i całkiem spoko – Koło przednie Stolen Rampage FA

Stolen Rampage – koło niczym skarpetki


 

Siema,

Czas na kolejną recenzję. To prawdopodobnie ostatnia recenzja kompletnego koła w tym roku, więc czytajcie uważnie. Tym razem kompletne przednie koło od Stolena. Koło tanie, wytrzymałe i nieźle wykonane. Ale zacznijmy od początku. SkatePro chciało w tym sezonie mocno naciskać na promocję Stolena – napisałem, żeby wysłali koło do testów i działamy.

Stolen Rampage

Dane techniczne:

Średnica osi: 10mm
Waga: 949g
Materiał osi: cr-mo
Bolty: pełne
Kolor: czarny (swojego czasu były jeszcze srebrne, niebieskie, czerwone)

Skrótowo pisząc – niezbyt lekkie koło, lecz mające potencjał.

Obręcz Stolen Rampage

Tak, dobrze pamiętacie – pisałem już recenzję tej obręczy. Tak, jest całkiem spoko. Nie będę się zatem zbytnio rozpisywał, zostawię zatem link do recenzji tutaj.

Piasta Stolen FA

I tutaj dochodzimy do ciekawych tematów. Piasta. Stalowa oś, pełne bolty, łożyska maszynowe, stalowe konusy. Nie jest najlżejsza piastą świata – bo jej waga oscyluje w okolicach 300g. Natomiast jest bardzo wytrzymała. Mając taki zestaw materiałów, czyli głównie CR-MO 41-30 nie wiem jak można by było taki zestaw uszkodzić. Tak naprawdę możecie jedynie rozbić korpus w miejscu na łożysko, bądź uszkodzić korpus przy grindowaniu.

Stolen Rampage

Koło Stolen Rampage – użytkowanie

O szprychach i nyplach nie będę się rozpisywał, bo są po prostu są, lecz skupie się na całokształcie. Kupując tanie koło takie jak Stolen Rampage FA czym się kierujemy? Nie powiecie mi, że jesteście psychofanami Stolena. Albo jaracie się całkiem dobrą, lecz do bólu zwykłą obręczą. Kierujecie się ceną. Wynoszącą w tym przypadku znośne 409 PLN. Drugie pytanie – dlaczego kierujecie się ceną? Bo albo nie macie więcej pieniędzy, albo nie chcecie wydawać więcej pieniędzy. Więc idąc tym tropem chcecie ograniczyć wydatni na rower. Czyli najlepsze co może zrobić producent części celujących w ten segment rynku to stworzyć części wytrzymałe. I to właśnie uczynił Stolen. Nie ma w tym kole wodotrysków. Jest obręcz która bez problemu wytrzyma większość riderów, są standardowe szprychy oraz piasta która łączy w sobie wszystkie kluczowe aspekty, żeby jak najdłużej nam służyła. Stalowa 15mm oś wewnętrzna, stalowe pełne bolty, stalowe konusy, łożyska maszynowe. Wielu z Was popatrzy na to koło i stwierdzi, że jest to zwykłe koło na bolty. I będzie miało rację. Bo stalowej osi nie widać. Konusy i bolty nie rzucają się w oczy.

W tym momencie pragnę nadmienić, że mój styl jazdy jest dosyć kiepski. Nie mam mega flow. I ta piasta bez problemu wytrzymuje moje grindy. Nie jest to najdłuższa recenzja, koło dostaje 5/5 gwiazdek. Stolen Rampage wygrywa piastą. Polecam.

Stolen BMX

Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments