fbpx

Recenzja – całkiem fajna kierownica – We The People Buck

We The People Buck 9,15″ 22,2mm – kierownica z RFN


No siema,

Po serii recenzji o kołach, obręczach i tego typu sprawach czas na tekst o 2 rurkach. Czas na recenzję kierownicy We The People Buck z roku modelowego 2021. Tym razem nie miałem wyboru jeśli chodzi o wybór części, więc obejdzie się bez ckliwej historii o wyborze czegoś fajnego. To było raczej w stylu „Suchej no, nasi produktowcy mówio o WTP sporo. Masz tu kiera i napisz coś o niej”. Więc piszę. Tak, jak większość opisywanego tutaj sprzętu pochodzi ze sklepu SkatePro.

We The People

Dane techniczne WTP Buck:

Materiał: CR-MO 4130 wielokrotnie cieniowana, ulepszana cieplnie
Średnica mocowania: 22,2mm/25,4mm
Wznios: 9,15″/9,45″
Szerokość: 29″
Wznios: 11*
Cofnięcie: 1,5*
Waga: 895g
Rok modelowy 2020

To tyle co podaje producent. Ja dodam od siebie, że lakier jest w kolorze czarnym a naklejki nie są pod warstwą klaru, więc można je łatwo zerwać. Wykonanie jak najbardziej w porządku, ładne radełkowanie na mocowanie do mostka, spawy tak samo. Warto zaznaczyć, że są naniesione znaczniki ułatwiające przycięcie kierownicy. Opakowanie to folia + kartonik z logiem producenta oraz danymi produktu. Bark dodatkowych naklejek w zestawie. Ja dostałem do testów wersję o wzniosie 9,15″.

We The People

Kierownica We The People Buck – podsumowanie

Montaż kierownicy nie sprawił żadnych kłopotów. Lakier na radełkowaniu się nie złuszczył zbytnio. Wrażenia z jazdy? Ale to wielkie! Jestem przyzwyczajony do węższych kierownic, lecz We The People celowo nie skracałem, gdyż chce testować produkty w specyfikacji fabrycznej. Używałem jej z mostkami Mission, KHE oraz We The People i obyło się bez jej przesuwania w trakcie krzywych akcji. A tych ostatnio miałem sporo. Dodatkowo duża wysokość sprawia, że mamy większą dźwignię, więc teoretycznie jest dodatkowa możliwość przesuwania się kierownicy względem mostka. Tutaj to nie wystąpiło. Dodatkowo producent chwalił się swojego czasu, że jest to ich najwytrzymalsza kierownica z cieniowanych rurek, więc coś w tym może być. Biorąc pod uwagę, że nie słyszałem nigdy nic złego o kierownicach We The People – nawet tych z rowerów seryjnych – to może być prawda. Nawet Everlite Matiza którego z tego miejsca pozdrawiam wytrzymuje chyba już dekadę jazdy.

A zatem – jeśli szukacie kierownicy raczej bezproblemowej – zapraszam do We The People. Co prawda za cenę 349PLN można już wybierać w sporej ilości innych kierownic, lecz tutaj w cenie macie nie tylko kierownicę, ale również święty spokój.


We The People

Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments