fbpx

[Recenzja] Tanie i dobre: Cinema Beta Zębatka BMX z osłonką

Cinema Beta

Witajcie w moich prawie cotygodniowych recenzjach sprzętu rowerowego. Dzisiaj maszyna losująca wypuściła nam recenzję kolejnej zębatki. Pisałem już kiedyś recenzję o zębatkach marki Eclat, Shadow a teraz przyszła pora na Cinema Beta. Zębatkę dostałem w wersji 25T oraz w kolorze srebrnym.

Cinema Beta

Dane techniczne

  • Aluminium 6061-T6
  • Guard nylonowy
  • Śruby stalowe
  • W zestawie są adaptery na 19/22mm
  • 178g
  • Dostępny czarny/złoty/srebrny

Cinema Beta

Cinema Beta – Opakowanie i montaż

Montaż był bardzo prosty. Obecnie mam korbę Haro Lineage Group 1 ( której recenzję możecie znaleźć tutaj ) i nie było żadnego problemu z adapterami, grubościami czy też kształtem guardu. Ściągnięcie korby, ściągnięcie starej zębatki, montaż nowej. Koniec. Zębatka była zapakowana w zwykłą „folijkę” z kartonikiem czyli dosyć standardowo.

Cinema Beta

Cinema Beta – Użytkowanie

Robię dizastery na zębatce, grinduję na dwie strony. Guard działa. W ten sposób mógłbym najszybciej podsumować tą zębatkę, ale z racji faktu, iż lubię się czepiać to przyczepię się i tym razem. Guard owszem, jest wytrzymały. Owszem, nie pękł mi ani razu. Owszem, nic mu nie jest, ale znowu – tak jak w przypadku zębatki Shadowa ( Sabotage ) guard mógłby być odrobinę szerszy, żeby się tak nie ślizgać na boki w trakcie dizasterów. Sama zębatka również jest wykonana idealnie po najniższej linii oporu.

Cinema Beta

Cinema Beta – Podsumowanie

I tutaj niesamowicie płynnie przejdę do głównej zalety. 189PLN na SkatePro. Niecałe 200 nowych, Polskich złotych. Chcecie coś wysublimowanego? Proszę bardzo – jest WTP z przykręcanym aluminiowym guardem, milionem wycięć za uwaga – 469PLN. Prawie 2,5razy więcej niż Cinema. Nie wiem jak Wy, ale dla mnie jest to wystarczający argument. I właśnie za cenę daje tej zębatce uczciwą czwórkę w sześciostopniowej skali. Dlaczego nie mniej? Jak by na to nie patrzeć – działa, nie psuje się i nie jest droga. Dlaczego nie więcej? Cinema mega leniwie podeszło do projektu. Ma się wręcz wrażenie, że jest to sprocket prosto z katalogu Taiwan Street.

 

Tyle na dzisiaj, dziękuję za uwagę. Śledźcie koniecznie nasz profil na FB, gdyż w przyszłym tygodniu wjeżdża konkurs z rowerem z ostatniej recenzji do wygrania!
Cinema Beta

Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments