fbpx

Mafia Super Kush – Recenzja całkiem grzecznego roweru

Mafia Super Kush


Mafia Super Kush


Siema.

Dzisiaj trafia nam się grubsza recenzja, bo całego roweru. Na początku chciałem opisywać każdą część z osobna, ale tekst miałby jakieś 5000 słów i osiemnaśie akapitów. Nikt normalny by tego nie przeczytał, więc podzielę tekst na kilka większych części.

Mafia Super Kush

Parametry:

 • Rama: TT: 21”CS: 13.25” HT: 75°  ST: 70 ° BB: 11.75”  SO: 8.5”,  4130 cr-mo DT and CS, zintegrowany zacisk,  Mid BB, główka obrabiana CNC,
 • Kierownica: szerokość 29.5” , wysokość 9” 4130 cr-mo
 • Widelec: 4130 cr-mo, offset 30mm
 • Stery: Zintegrowane 45×45
 • Mostek: Mafia bikes forged topload
 • Gripy: Mafia bikes Lucky 6
 • Hamulec: U-brake
 • Pedały: Mafia bikes plastic
 • Siodełko: 1pc, FAT
 • Zębatka: 25T 7075 Gully
 • Piasta przednia: 36h, łożyska maszynowe, oś female
 • Piasta tylna: 36h, łożyska maszynowe, RHD, oś female
 • Obręcze: Podwójne ścianki, łączone na piny, 36h
 • Korby: 4130 cr-mo 3pc, 8T 19mm
 • Opony: 2.4 Lagos crawler
 • Waga: 11,8kg

Mafia Super Kush – Frameset

Frameset, czyli rama, widelec, siodełko, stery i support. Geometrię macie podaną wyżej. Ja dostałem rower w brzoskwiniowej kolorystyce. Lakier jest matowy, ładnie naniesiony, lecz łatwo się brudzący. Geometria jest dosyć zwinna, lecz jednocześnie całkiem nowoczesna. Dosyć krótki tył i długi przód niekoniecznie mi nie pasowały, ale takie są obecnie trendy. Wysokość jest dosyć standardowa, więc jest dosyć uniwersalna. Można jednocześnie mieć siodełko nisko przy oponie, bądź wysoko dla ułatwienia barspinów. Widelec jest również w tym lakierze. Wyprzedzenie wynosi 30mm co jest dosyć dziwne biorąc pod uwagę krótki tył – mogli dać koło 22mm. Na oklaski zasługuje bardzo dobrze wykonany korek dokręcający widelec. Jest to obrabiane CNC aluminium i widać, że akurat w tym miejscu nie oszczędzali. Rama niestety nie jest utwardzana cieplnie, przez co przy bardzo grubych katach prędzej czy później się podda ( tak jak widelec ), ale biorąc pod uwagę cenę i tak jest przyzwoicie. Support jak i stery nie są brandowane przez Mafię, ale są na łożyskach maszynowych i działają jak trzeba. Siodełko jest mięciutkie, z dobrych materiałów, jednak ma tą samą przypadłość którą opisywałem przy okazji recenzji siodła Colony – kiepskie połączenie siodełka i sztycy.

Mafia x Skatepro

Mafia Super Kush – Kokpit

Kokpit, czyli kierownica, mostek, gripy. Dosyć modne połączenie wysokiej kierownicy i mostka TopLoad na pewno się sprawdzi wśród osób lubiących wyższe zestawy. Niestety producent nie podaje kątów gięcia kierownicy. Jeśli chodzi o te dwa elementy niestety przy pierwszych kilku jazdach lubiły się poluzować i przesunąć względem siebie – polecam mieć przy sobie imbus 6. Winnym tego faktu jest dosyć gruba warstwa lakieru na elementach. Jeśli chodzi o gripy to niestety nie mogę ich pochwalić. O ile są wygodne, o tyle nie mają kołnierzy przez co osoby mające hamulec, albo lubiące opierać o nie dłoń mają znacznie utrudnione zadanie. Łatwo można to naprawić, bo gripy kosztują niewiele, ale jednak minus.

Mafia Kokpit

Mafia Super Kush – hamulec

Hamulec czyli klamka, linka, szczęki i klocki. Zestaw dosyć podstawowy, linka w najzwyklejszym pancerzu. Klocki wykonane z przezroczystej mieszanki. Hamulec co najwyżej przeciętnie, klamka to typowe rozwiązanie na dwa palce. Jeśli ktoś jeździ z hamulcem zalecam od razu wymianę linki na coś dobrego za te 50-70PLN, bo ta obecna na pokładzie jest naprawdę podstawowa. Cała reszta jak na początek jest w porządku.

Mafia Lagos

Mafia Super Kush – napęd

Czyli korby, zębatka, pedały i łańcuch. Jest to moim zdaniem najtańszy z przyzwoitych zestawów. Czyli korby z osią 19mm, wieloklin 8T, łańcuch łudząco podobny do KMC 510, plastikowe pedały oraz zębatka. Ta ostatnia jest zadziwiająco ładnie wykonana, obrabiana CNC, z dobrego stopu aluminium. Jestem pozytywnie zaskoczony jej jakością. Wygląda jak naprawdę dobry aftermarket. Chcę tylko w tym zestawie zwrócić uwagę na lakier naniesiony wewnątrz gwintu na pedał w korbie – da się wkręcić, jednak z oporem. Gorąco polecam smar. Reszta bez uwag.

Mafia napęd

Mafia Super Kush – koła

Kolejny dobry podpunkt roweru ( pod warunkiem braku ciężkiego streetu ). Obręcze mają podwójne ścianki, dzięki czemu nie pogną się od razu, piasty są na łożyskach maszynowych, opony są szerokie. Jednak największym hitem są osie w piastach, bo obydwie są typu female, czyli z wkręcanymi śrubami w oś. Nigdy bym się nie spodziewał takiego rozwiązania w rowerze za circa 2100pln. Jest to naprawdę pozytywne zaskoczenie. Dopóki ktoś nie robi 3m dropów do 5050 to powinny wytrzymać bez problemu. Nie mają co prawda najbardziej wysublimowanych korpusów, jednak pod względem technologicznym są bardzo dobre. Wracając do opon zaznaczę, że lubią sobie zapiszczeć co może niektórym przypaść do gustu.

Mafia Koła

Podsumowanie montażu

Skoro kupuje się złożony rower, to może opiszę też jakość montażu? Tutaj są jaśniejsze i ciemniejsze strony. Musicie przykręcić przednie koło, pedały, kierownicę i siodełko. No i niestety – kierownica się przesuwa, pedały przykręca się ciężko. Polecam na pierwsze jazdy zabrać ze sobą imbus nr 6 do kieszeni. Jeśli chodzi zaś o napięcie łańcucha – jest dosyć kontrowersyjne. Korby się Wam nie obrócą przy TW, ale crankflipa też nie zrobicie. Czyli co kto lubi.

Podsumowanie

2099pln. Ta liczba powinna pojawić się na początku, gdyż taką wartość przedstawia ten rower. Czy jest dobrze wyceniony? Moim zdaniem całkiem przyzwoicie. Dostajecie rower w pełni cr-mo, na łożyskach maszynowych, z niezłymi kołami. Wszystkie nowoczesne standardy są zachowane, więc w przypadku zmiany któregoś z komponentów nie musicie się bać o kompatybilność. Są do wyboru cztery wersje kolorystyczne, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. Wiadomo, są niedociągnięcia, ale trzeba zawsze przy ocenie patrzeć przez pryzmat ceny. Ja od siebie daję 4 na 6 gwiazdek. Dlaczego nie mniej? Bardzo fajne koła zrobiły na mnie wrażenie. Dlaczego nie więcej? Drobnie niedociągnięcia ( dodanie kołnierza do gripa to koszt jakiś 5 centów dla poroducenta, kiepska linka ). Nie ma tutaj nic nadzwyczaj wybitnego. Ni mniej ni więcej – uczciwy rower za uczciwą cenę.

Na koniec dodam, że rower do testów udostępnił sklep SkatePro oraz Mafia. Obserwujcie nasz profil na Facebooku, gdyż będzie wnet do wygrania dokładnie ten rower!


Mafia BMX

Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments