fbpx

Recenzja sterów RMD Bike Co.

Jak niektórzy wiedzą, od 9 tygodni testujemy stery od RMD, można było domyślić się tego po naszym wpisie na Instagramie, oraz dodanym materiale na stronie. Poniżej znajdziecie skromną recenzję (o sterach nie napiszemy tekstu, który zanudzi na śmierć).

Myślę, że warto zacząć od tego, że stery znajdują się w fajnym kartoniku, a to jest krok do przodu od ekipy RMD, bo z tego, co pamiętam, to kiedyś stery były pakowane w zwykłe plastikowe woreczki, a efekt wizualny w kartoniku dużo lepszy!

Do wyboru miałem stery Milled, lub STD, mój wybór padł na te bez wycięcia, czyli Milled. Od razu mówię, że „pokrywka” wchodzi ciasno na sterówkę i najlepiej wcisnąć pokrywkę od razu w łożysko (ja o tym nie pomyślałem za pierwszym razem i niestety złapałem luz, po wciśnięciu wszystko pięknie się toczy). Jak wiadomo łożyska nie są wieczne, lecz po 9 tygodniach użytkowania (rozkręcany rower kilka razy) toczą się jak nowe, nie wyczuwam różnicy od czasu, gdy założyłem. Niektóre stery przez okres wakacyjny się sypały, zaczynały „grać” a po rozebraniu się po prostu rozpadały. Jak na razie łożyska od RMD trzymają się cudownie, nie wyczuwam luzu w łożyskach. Chce zwrócić uwagę na to, że podczas testów stery nie były oszczędzane. Wiadomo, że jakiś kosmicznych przeciążeń nie dostają, ale przy jeździe głównie streetowej coś tam na pewno odczuwają. Średnio rower używam codziennie nawet na dojazd „po bułki do sklepu”.

Teraz czas na opis produktu ze strony, oraz ostatnie uwagi odnośnie testowanych przeze mnie sterów.

.

Stery zintegrowane Milled

  • Typ Campagnollo, 45×45 stopni,
  • Dwa łożyska maszynowe,
  • Materiał AL7075T6,
  • Wykonany metodą CNC,
  • Kolor czarny, czerwony,
  • Waga: 60 g +/-5g,
  • Wyprodukowane w Polsce,
  • DARMOWA WYSYŁKA NA CAŁY ŚWIAT

 

Stery przeznaczone do ram BMX i MTB, znalazły swoich zwolenników także wśród użytkowników hulajnóg.

Gwarancja 1 rok lub 2 lata po zarejestrowaniu produktu online na stronie www.rmdbikeco.com.

Produkt objęty jest programem Crash Policy (w przypadku zniszczenia lub uszkodzenia z winy użytkownika istnieje możliwość zakupu nowych sterów za 60% ceny detalicznej).

 

Cena sterów na dzień dzisiejszy to 99zł (plus darmowa wysyłka), więc jest to dobra cena. Jak wiadomo wspieramy przez to Polską markę! To, co teraz? Może plusy i minusy?

Plusy:

-cena (99zł),

-opakowanie (ekstra kartonik),

-wręcz zerowe zużycie po 9tygodniach,

-szybka wysyłka (część miałem następnego dnia)

 

Minusy:

-dla niektórych może być to mały wybór kolorów (czarny, czerwony)

 

Na sam koniec bardzo chciałbym podziękować ekipie RMD za udostępnienie części na testy. Szczególnie Sylwii za ogarnięcie całego tematu.

Udostępnij

Redaktor naczelny oraz CEO serwisu Loked BMXmagazine.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments