fbpx

Testy RMD #2 – Zębatka

Po 4 miesiącach testów przyszedł czas, aby wystawić recenzję o zębatce RMD Alpha. Z góry mogę powiedzieć, że będzie to krótka opinia, czyli bez zbędnego lania wody.

Tutaj możecie zobaczyć materiał o zębatce z 12.09.2015. Zębatka jak widać na poniższych zdjeciach spisała się bardzo dobrze, nie jest zjechana (a na prawdę nie była oszczędzana). Może zacznijmy od opakowania. Zębatka jest zapakowana w plastikowy woreczek i opisany na tekturowym zamykaniu (czyli tak jak większość zębatek), natomiast opakowanie zawiera dwie redukcje, a to jest ogromny plus, bo to nie zawsze dostajemy razem z zębatką. Po zamontowaniu zębatka leży bardzo dobrze, nie wygląda na krzywą (spotkałem się już za takimi). Jak dla mnie małym minusem przy zakupie zębatek jest to, że nie są dokładane śruby do przykręcenia, wiadomo, że częściej wymieniamy zębatki niż korby. Wiadomo, że zębatka jest częścią, która zużywa się często bardzo szybko, natomiast ta po 4miesiącach wygląda na prawie nie używaną. Przy wymianie zębatki wymieniłem również łańcuch na nowy (KMC 710) to również ma na pewno wpływ na to, że zębatka nie jest już do wyrzucenia (smarowałem również łańcuch smarem Putoline). Zębatkę dostałem po okresie letnim, ale jak wiemy zima zaczęła się dopiero teraz, więc do końca 2015 roku można powiedzieć, że nie zsiadałem z rowera. Zębatka nie przeskoczyła mi jeszcze ani razu nawet, gdy łańcuch był luzny, a ze zwykłego lenistwa przesuwałem to na następne dni. Jak opisywałem w recenzji sterów od RMD rower służy mi również do przejazdu z punktu A do punktu B, dlatego też jestem zadowolony z zębatki ze względu na to, że mnie nie zawiodła (nie raz już musiałem wracać pieszo przez pęknięte ząbki w zębatkach). Myślę, że napiszę materiał, gdy zębatka nie będzie nadawała się już do użytku. Na koniec podam jeszcze informacje odnośnie zębatki, oraz plusy i minusy. Zębatka używana na strreecie z pegami.

Zębatka Alpha firmy RMD.

kompatybilna z korbami BMX 3PC,

materiał AL7075-T6,

ilość zębów: 23, 25, 28,

wykonana metodą CNC,

kompatybilna z łańcuchem 1/2×1/8″,

kolor: czarny, czerwony, otwór 15/16″,

adapter na oś 19mm i 22mm w zestawie,

wyprodukowano w Polsce,

DARMOWA WYSYŁKA NA CAŁY ŚWIAT

Świetnym pomysłem firmy RMD jest program Crash Policy- gdy część ulegnie zniszczeniu z winy użytkownika zakup nowej wynosi 60% ceny detalicznej. WSPIERAJMY POLSKIE FIRMY!

PLUSY:

-wytrzymałość,

-wybór zębów (23, 25, 28),

-adaptery w zestawie,

-dobra cena jak za tą jakość (139zł),

-farba świetnie trzyma,

-ciekawy wygląd.

MINUSY:

-jeden otwór mocujący (miałem przypadek, że zębatka pękła przy otworze, a nie było drugiego-złom),

-mały wybór kolorów (dla niektórzych czarny, lub czerwony może być nieodpowiedni).

Tak na koniec chcę dodać, że jestem zadowolony z zębatki, świetnie się trzyma i jeszcze długo pociągnie. Chciałbym podziękować firmie RMD za możliwość testowania zębatki! Piona!

Udostępnij

Redaktor naczelny oraz CEO serwisu Loked BMXmagazine.

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments