fbpx

[Średnio drogie i całkiem fajne] – Recenzja obręczy Stolen LowPro

Stolen LowPro – całkiem dobra obręcz


 

Siema,

Dzisiaj pierwsza z dwóch recenzji obręczy Stolena. Nie jest może najtańsza obręcz, ale jest naprawdę ciekawa. Tekst będzie pisany trochę bardziej na luzie – sprawdzę, czy Wam podpasuje. Zawsze w przednim kole miałem zaplecioną obręcz kompatybilną z hamulcem. No, może poza moją kochaną KHE Big-V która wyginęła śmiercią naturalną w wyniku wybuchu wulkanu. Tym razem, po czwartym podejściu jeżdżenia z przednim hamulcem i poddaniu się stwierdziłem, że tego już za wiele. Będę miał ładne koło z przodu.
Stolen LowPro
Napisałem do Daniela ( cholera, kiedyś Wam o nim opowiem. Naprawdę ciekawy człowiek ) ze SkatePro, wybraliśmy obręcz szeroką o profilu aero, niezbyt ciężką, srebrną. Czyli Stolen LowPro. Znaczy, że dla niskich ludzi którzy są Pro. Chyba, że mieli coś innego na myśli z nazwą, ale co mi tam wiedzieć.

Dane techniczne i wrażenia z jazdy

Średnica 20 cali, 37 otworów z czego 36 na szprychy a jeden na wentyl samochodowy. Profil tak jak wcześniej pisałem aero, więc niekompatybilny z hamulcem. Łączenie jest spawane, znaczy wytrzymałe. Waga według producenta to 411g. Podwójna ścianka, opaska w zestawie. Więc na papierze po prostu stosunkowo lekka, zapowiadająca się na wytrzymałą obręcz.

Stolen LowPro
Zaplotłem i poszedłem śmigać. Pierwsze wrażenie jeszcze przy zaplataniu – jest dosyć sztywna na boki. Nie musiałem zbytnio po wstępnym zaplocie poprawiać centryczności koła, pomimo nie napiętych wszystkich szprych. Drugie wrażenie opiszę za chwilę, ale najpierw wprowadzenie do mojego stylu jazdy: mam mocną tendencję do niedokręcania 360, często ląduje kominacje X-UPa z nie do końca wyprostowaną kierownicą. Wniosek? Przednie koło ma prawo być zmęczone. Natomiast na tej obręczy nie zrobiło to wrażenia. Powiem więcej – przez moje lenistwo nie dociągnąłem nawet szprych po miesiącu. I co? I nic. Koło dalej proste.

Bajerancka naklejka

Podsumowanie

Ja jestem z tej obręczy zadowolony. Nie jest faktycznie najtańsza ( 249PLN na dzień dzisiejszy ), ale jest stosunkowo lekka, naprawdę fajnie wygląda w przednim kole i jest na pewno sztywniejsza niż konkurencja w tym przedziale wagowym. Dodam jeszcze, że ma bajerancką, czerwoną naklejkę w miejscu gdzie jest wentyl, co urzekło mnie chyba najbardziej. Dałbym 5/6, ale za tą naklejkę daje maksymalną notę 6/6. Obręcz Stolen LowPro to naprawdę dopieczony produkt.

Stolen LowPro

Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments