fbpx

Recenzja – Tanie i dobre: Hubguard Cinema VR Universal

Recenzja Hubguard Cinema VR Universal


Siema,

Dzisiejszy odcinek serii mojej autorskiej „Tanie i dobre” sponsoruje SkatePro podsyłając do testów jeden z najtańszych i bardziej uniwersalnych hubguardów na tył: VR Universal. Nazwa pochodzi od: uniVersal Rear.


recenzja hubguard


Dane techniczne Hubguard Cinema VR Universal

Dane techniczne:
Waga: 34g
Średnica osi: 14mm
Strona zabudowy: dowolna
Materiał: nylon + aluminiowy insert

Opakowanie, pierwsze wrażenia, montaż

Guard przyszedł w foliowym opakowaniu. Nic nadzwyczajnego. Wykonany jest nieźle, brak żadnych uwag. Małe, nadrukowane logo Cinema. Najlepszy jest jednak sposób montażu. Zakłada się go pomiędzy hak a pega a nie tak jak jest to zazwyczaj – pomiędzy piastę a hak. Jakie daje to korzyści? Nie trzeba rozginać ramy oraz pasuje do każdej piasty z osią 14mm bądź boltami 14mm, na stronę z napędem jak i bez ( do drivera 10t ) jak i większości ram. Dodatkowo chroni nam też dropout przed jego uszkodzeniami. Poniżej dodałem zdjęcie jak to wygląda od strony piasty – widać właśnie zasłonięty hak, oraz ile kołnierza piasty zasłania. Większość piast powinno chronić bez problemu. Na styk będzie tylko z bardzo dużymi kołnierzami jak w KHE Reverse czy piastami Bone Deth. Kompatybilność właśnie z ramami budziła moje największe obawy – mam ramę Haro Nyquist Pro z 2005 roku, która ma sporawe haki jak na dzisiejsze standardy. Jednak moje zaniepokojenie okazało się niesłuszne – pasuje bez problemu.

Użytkowanie

Użytkowanie? Jako zagorzały fan jedynego, niepowtarzalnego i niestety niedostępnego już hubguardu PRL jestem sceptyczny zawsze do wszystkich guardów. Tak już mam. No i tutaj myślałem, że wycięcie na łańcuch będzie mocno haczyło o przeszkody. Pierwsze szlify poszły na rurkach i gładkich kątownikach, więc tutaj luz. Działa, chroni. Parę dni później poszły pierwsze testy na mega chropowatych murkach u mnie w okolicy. Ku mojemu zaskoczeniu – działa. Jest to guard, więc nie ma co opisywać, ale po prostu działa. Nie zauważyłem też przesuwanie się koła w hakach z tym guardem ( miałem taki problem z Primo DSG w wersji PC ), nie zauważyłem, żeby się obracał przy grindach.


Test Guard Cinema


Podsumowanie

Jednym słowem mogę polecić. Z racji tego, że jestem nowy na łamach Lokeda – muszę wymyśleć jakiś nowy system ocen. Znaczy muszę. Mógłbym, ale chyba zostanę przy ocenach szkolnych 1-6, z czego 6 jest zarezerwowane tylko dla wybitnie innowacyjnych produktów które okazały się świetne. W tym przypadku cena jest świetna ( 39pln na SkatePro ), działa nienagannie, jest kompatybilny ze starawą ramą. Lecz G-Sport miało już kiedyś podobną nakładaną konstrukcję. Ma jednak tą przewagę, iż przy przekładaniu lewo-prawo mamy „nowe mięso”, jest tańszy, lżejszy oraz jest z kompozytu – ślizga się lepiej niż stalowy. Więc ocena 5 wydaje mi się być rozsądną.

 

Tyle na dzisiaj, oczekujcie więcej testów tanich i ciekawych produktów! Wszystkie nasze recenzje możecie zobaczyć pod tym linkiem.

 

Adam.

Test Hubguard Cinema VR

Udostępnij
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments