^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Wywiad z Jeff'em Zielinski'm

www.jeffzphoto.com - portfolio.

FRANEK: Witam! dzięki, że znalazłeś trochę czasu i poświęciłeś go na udzielenie nam wywiadu. Ok, wiec zaczynajmy. Na początek powiedz coś o sobie, czym się zajmujesz? Gdzie mieszkasz? itd.

JEFF: Nazywam się Jeff Zielinski, jestem współ redaktorem i fotografem Ride BMX Magazine. Pochodzę z Ruthford, New Jersey, ale przeprowadziłem się do Long Beach, California jakieś 6 lat temu żeby w pełni współpracować z Ride BMX Magazine.

 

FRANEK: Kiedy zaczeła się Twoja przygoda z fotografią?

JEFF: W 10 klasie przygotowującej do Collegu (szkoła średnia) wybrałem dodatkowe zajęcia z Fotografii. To było proste – wszystko w czarno białej technice, jakieś zabawy w „ciemni”, używalem wtedy Pentax’a K1000. Było to dla mnie bardzo ekscytujące i przez następne kilka lat cały czas fotografowałem. Choć jazda na BMX'ie dalej była najważniejsza i zajmowała mi większość czasu. W końcu, zacząłem też filmować i edytować filmy, ale znudziło mi się, i wróciłem do fotografowania, tym razem tak naprawdę, i od wtedy chciałem wiedzieć o tym dosłownie wszystko.

 

FRANEK: Jak długo zajmujesz się fotografią?

JEFF: Zaczęło się 14 lat temu, ale dopiero od 9 pstrykam tak non-stop, a od 7 profesjonalnie.

 

FRANEK: Czym się interesujesz? Oczywiście nie licząc fotografii.

JEFF: W czasie kiedy nie pstrykam, jeżdżę na BMX’ie albo spędzam czas z żoną, choć i tak prawie zawsze coś fotografuje.

 

FRANEK: Jakiego sprzętu używasz? Aparat, lampy, obiektywy itd.

JEFF: To co normalnie znajduje się w moim wyposażeniu to: Hassleblad 501CM z 30mm, 80mm, i 120mm obiektywem, Hasselblad Xpan z 45mm obiektywem, Canon Eos 1N z 35mm z 15mm, 50mm i 70-200mm. Digi-Canon 1D mark II. Lampy: Lumedyne Action Pack 400ws, Quantum Qflash 400ws, Sunpack 622 z Lumedyne megacycler. używam także Minolta 1VF light meter i pocket wizards. oraz vivitar 285hv i canon 540 ex flash, filmy: Fuji Velvia 50, Fuji Provia F100, Provia F400, Kodak Tmax 400 i 3200.

 

FRANEK: Żyjesz z fotografii?

JEFF: Tak.

 

FRANEK: Dla jakich firm i magazynów robiłeś zdjęcia?

JEFF: Robie zdjęcia dla Ride BMX już prawie 6 lat, przedtem pstrykałem dla DIG, Ride UK, Freedom, Cream, BMX action, and Faction. Pracowałem równiez dla Red Bull'a, FOX, Odyssey, Animal, Volume, Diamond Back, Demolition, FIT bike i jeszcze kilku firm.

 

FRANEK: Kilka rad dla ludzi zaczynających przygodę z fotografią.

JEFF: Nie zaczynaj z myślą, że będziesz miał z tego niezłą kasę, zwracaj uwagę na prace innych fotografów, postaraj osiągnąć ich poziom jakości jako punkt wyjściowy i przy okazji stworzyć swój własny styl. A co najważniejsze SHOOT FILM AND ENJOY IT!

 

FRANEK: Dzięki za wywiad!

 

Autor: Paweł "Franek" Franik

Zobacz także

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.