^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Dawid "Szamanek" Godziek - Wywiad & Bike Check

1126 Ostatnim filmem i kilkoma bardzo dobrymi występami na zawodach ostro namieszał w Polskiej scenie. Większość lat spędzonych na rowerze kojarzony był z MTB ale od prawie roku trwa w zajawce związanej z 20 calami. Dawid "Szamanek" Godziek z Suszca bo o nim tu mowa odpowiedział na kilka moich pytań które przeplatają zdjęcia autorstwa Adama Klimka. Na koniec aktualny setup Dawida i dla przypomnienia jeszcze ostatni webvid.

 

Tytus: Zacznijmy może od kilku podstawowych pytań – jak się nazywasz, ile masz lat i gdzie aktualnie mieszkasz?

Dawid: Nazywam się Dawid Godziek, mam 17 lat, mieszkam w Suszcu - mała wioska na śląsku.

T: Jak długo już jeździsz - ile lat zleciało Ci na MTB a od jakiego czasu uskuteczniasz 20 calowe koła?

D: Na MTB zacząłem jeździć w wieku 11 lat, aż do jesieni 2010 kiedy postanowiłem złożyć BMXa by móc w zimę jeździć na parku we Wrocławiu.

1127

T: Odpowiedź na kolejne pytanie na pewno zainteresuje dosyć sporo osób (mnie osobiście także) - dlaczego przesiadłeś się na BMX? Było to może czymś spowodowane? Na MTB miałeś mnóstwo dosyć sporych osiągnięć i Twój poziom jazdy był naprawdę wysoki (teraz oczywiście też jest co pokazał nam Twój ostatni film) więc trochę wydaje mi się dziwnym taka nagła przesiadka. Czy po prostu miałeś chęć spróbowania czegoś nowego udowodnienia, że na BMX-ie możesz pokazać to samo a może nawet więcej?

D: Na pewno nic nikomu nie chciałem udowodnić. Po prostu jak już wcześniej wspomniałem, w zimie nie uśmiechało mi się zamulanie przed komputerem, a BMX pozwalał mi jeździć na Wrocławskim skate parku. Doszło do tego, że nauczyłem się sztuczek, z którymi ciężko byłoby wrócić na MTB, poza tym spodobała mi się jazda na streecie, co na dużych kołach było dość uciążliwe. Jestem bardzo zadowolony z przesiadki – nie ma juz problemu z amortyzatorami, hamulcami itd. Mogę swobodnie się realizować bez żadnych ograniczeń..

1128

T: Kontynuując myśl z dalszego pytania jak czujesz się na 20”? Czy  duże kółka dla Ciebie już całkowicie przeszły do historii czy może jeszcze od czasu do czasu zdarza Ci się jeszcze na nich polatać?

D: MTB do lasu i sklepu :)

 

T: Co sądzisz o Polskiej scenie BMX jak ona się ma w stosunku do MTB, jest lepiej może gorzej? Jak to jest z poziomem jazdy, ludźmi, zawodami?

D: Cięzko stwiedzić, choć myśle, że w Polsce jednak ostatnimi czasy góruje MTB jeśli chodzi o poziom jazdy czy show robione na zawodach. Pewnie dlatego, że nasze skateparki są jakie są, a komu chciałoby się kopać dirt...  Jeżeli chodzi o imprezy to martwi mnie, że z roku na rok liczba imprez dirtowych się zmniejsza , co spowodowane jest bardzo małą ilością zawodników na małych kołach w tej konkurencji.

1131

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T: Powracając do tematu Twojego ostatniego filmu (Spring dirt edit 2011) to totalnie zaskoczyłeś chyba wszystkich poziomem jazdy a do tego w kilka dni ilość oglądnięć przekroczyła 40 tysięcy co bije na głowę wszystkie inne Polskie produkcje. A film jeśli chodzi o jakość, montaż czy ujęcia nie był porównywalny do tego co wypuścił Baz albo SKnY. Jeśli dobrze myślę to sam zająłeś się jego stworzeniem?

D: Wyświetlenia na vimeo mile mnie zaskoczyły, nie spodziewałem się tego, ponieważ po ukończeniu filmu czułem dziwny niedosyt. Film złożyłem sam i większość nagrałem też sam co było strasznie nudne. Rzadko mnie ktoś odwiedzał na hopach więc musiałem sobie radzić. . .

1132

T: Jak idzie współpraca z Dartmoor’em? Nasza scena jest nieco wrogo nastawiona do produktów tej firmy a Ty czy Skejcik bez problemu działacie na swoich rowerach.  Czy w planach jest może stworzenie obszerniejszej gamy części dla nasz 20 cali, może jakiś sygnowane Twoim nazwiskiem części ?

D: Współpraca toczy się od samego początku bez zastrzeżeń. Produkty z roku na rok nas samych zaskakują wagą, wytrzymałością i innowacyjnością. Pomimo tego co mówią ludzie, ja jestem bardzo zadowolony, mało kiedy psują mi się części, pomimo że nie oszczędzam roweru, często lubię sobie rzucić czy poskakać do śniegu haha. O częściach sygnowanych moim nazwiskiem nie ma mowy, to nie dla mnie :)

1133

T: Sezon 2011 roku rozkręca się coraz bardziej, jakie masz plany na ten rok? Zawody, tripy może jakaś ciekawa produkcja filmowa?

D: Najważniejsze contesty w tym roku to BMX Masters, Baltic Games i Summer Stadi Session (kwalifikacje do Simpel Session). Poza tym chciałbym odwiedzić Berlin, Pragę i tradycyjnie trailsy w Linz, Austria. Już od początku lipca na hndrl.com zamierzamy przeprowadzić ponad dwumiesięczny GAME OF BIKE online ze mną w roli głównej, więcej na stronie już niebawem.

1134

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

T: Podziękowania?

D: Oczywiście dla Dartmoora za wspaniałą współprace, dla rodziny i znajomych za doping oraz wszystkich komandosów, z którymi jeżdżę :))

 

Bike Check:

Rama: Dartmoor Nami
Widelec: Dartmoor Saito
Kierownica: Dartmoor Flow
Mostek: Dartmoor Reflect
Gripy: Odi O grip
Stery: Dartmoor Chakra
Korby: Dartmoor Keipo
Łożyska suportu: Dartmoor Spanish 19mm
Zębatka: UTD 27T
Łańcuch: Dartmoor Core Light
Pedały: Dartmoor Jelly
Siodełko: Demolition
Sztyca: Dartmoor Fusion
Obręcz przód: Dartmoor Raider
Piasta przód: Dartmoor B-Two
Opona przód: KHE Mac 2.0 Dirt
Obręcz tył: Dartmoor Fortress
Piasta tył: Dartmoor B-One 8T
Opona tył: KHE Mac 2.0 Dirt
Szprychy: Dartmoor

1135

 

Komentarze

Obrazek użytkownika turbo
# turbo ndz., 06/26/2011 - 21:07

Brawo Tytus, dobra robota! :)

Obrazek użytkownika mulczenzo
# mulczenzo (anonim) wt., 06/28/2011 - 01:45

yeeeey..

Obrazek użytkownika Tołdi
# Tołdi wt., 06/28/2011 - 12:24

propsuje chhlopaka opor!

Obrazek użytkownika Lukasz
# Lukasz wt., 06/28/2011 - 13:33

Świetna robota ;]

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.