^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Pierwsza mazurska edycja jednej z największych w Polsce imprez kultury freestylowej rusza już w piątek

Zdjęcie10 sierpnia w Szczytnie na Mazurach rozpocznie się dwudniowy Freestyle City Piknik. Podczas imprezy przewidziano wiele atrakcji, między innymi zawody i pokazy sportów ekstremalnych, konkurs break dance oraz imprezę taneczną z udziałem DJ'ów.

Pomysł na festiwal Freestyle City powstał kilka lat temu w Cieszynie. Pierwsza tamtejsza edycja odbyła się trzy lata temu. Impreza cieszy się ogromnym uznaniem wśród miłośników freestylu i sportów ekstremalnych, którzy co roku licznie do Cieszyna przybywają.

Mazurska edycja, organizowana w formie pikniku, ma pokazać, że sporty ekstremalne uprawiać można wszędzie i należy korzystać z walorów otaczającej przyrody. Stąd hasło pikniku - „Fantazja rodzi się w naturze”, oraz takie atrakcje jak zawody w skokach rowerem do wody z miejscowego mola, skimboarding (ślizgi na hawajskich deskach na płytkiej wodzie przy plaży miejskiej), czy pokazy zawodników reprezentacji Polski w wakeboardingu.

Sporty wodne to nie jedyne atrakcje pikniku. Na specjalnie przygotowanym torze na obrzeżach miasta odbędą się zawody Dirt Jumping, podczas których uczestnicy prezentować będą powietrzne ewolucje na rowerach MTB i BMX. W dwóch dyscyplinach (przejazdy skateboarding oraz Game of Skate) wykazać się będą mogli także miłośnicy deskorolek. Ponadto zaplanowano turniej Basketball Night Challenge, przejazdy na longboardach, oraz pokaz ewolucji na motocyklach.

Jak zapewniają organizatorzy, piknik zadowoli nie tylko miłośników sportu. Pierwszy dzień imprezy zakończy się na plaży miejskiej koncertem muzyki reggae, na którym wystąpią Jafia Namuel oraz Natural Mystic Akustycznie. Drugiego dnia muzyka oraz taniec zagoszczą w ruinach szczycieńskiego zamku. Tam kilka godzin trwać będzie konkurs Break Dance. Zaraz po nim zaprezentują się DJe ze Szczytna oraz z Cieszyna. Podczas ich występów pobawić się będzie można w rytmach muzyki Funky, Hip Hop oraz R'N'B. Ponadto odbędą się pokazy sztuki ulicznej, graffiti, oraz wystawy zdjęć i fotografii.

Organizacją festiwalu zajmuje się grupa około 40 wolontariuszy, którzy od kilku miesięcy przygotowują freestylowy event. To ludzie pełni pasji, którzy potrafią działać wspólnie i nie boją się wyjść ze śmiałymi pomysłami o czym przekonają się Państwo odwiedzając Szczytno podczas pikniku Freestyle City.

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.