^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Relacja, recenzja, zdjecia, video - BMX TOUR 2008

W tym newsie znajdziecie: Video Relacje z BMX TOUR 2008, Relacje z imprezy a za razem Rencenzję filmu BMX TOUR 2008 i na dole kilka zdjęć! A więc do dzieła. Tekst napisał Juliusz "Tobin" Salach.

Lipiec 2008, w trasę wyrusza polska edycja Propsa – to Jamaj organizuje BMX TOUR 2008 czyli trip po polskich skateparkach. W ciągu 6 dni ekipa „zalicza” Wrocław, Bydgoszcz oraz Białystok.

Październik 2008, klub Mandala, Warszawa – nadchodzi premiera filmu dokumentującego BMX TOUR 2008.

W klubie byliśmy jeszcze grubo przed rozpoczęciem całej imprezy, co dało nam więcej czasu na zabawę na obiecanej przez Jamaja batucie. A zabawa była przednia, przy batucie ustawiła się kolejka i chyba nie było chwili żeby w środku było pusto, niektórzy nawet odpuścili sobie wejście do klubu i oglądanie filmu na rzecz

kręcenia potrójnych bar spinów bez ryzyka połamania się.
Z czasem jednak większość ludzi przeniosła się do klubu i zajęła wygodne miejsca przygotowując się na projekcję filmu. Jako rozgrzewkę można było zobaczyć zajawki Red Bulla z wszystkich imprez jakie organizują, w tym między innymi X-Fighters, BC One czy Air Race.

Ostatecznie, pod dłuższym oczekiwaniu na ekranie pojawiają się loga sponsorów i patronów Tour’u – Unemployed, Tape Clothing, Proletaryat bmx, Hardon bmx, Bmx.pl oraz Bunny Hop, następnie szybkie przedstawienie uczestników i wyjazd! Trip rusza z Warszawy i kieruję się do Zajezdni we Wrocławiu. A tam między innymi back- i frontflipy, oraz flipwhip Szweda prosto do basenu z gąbkami oraz pierwsza kontuzja – złamana noga Kuby. Następnie ekipa rusza dalej , kolejny przystanek to skatepark w Bydgoszczy. Ogrom trzy-szóstek, whipów, barspinów i wciąż prawie brak grindów choć przy jednym z nich Sebo zalicza baaardzo efektowną stritową glebę ;). Tour rusza dalej a do grona połamanych dołącza sam organizator, kolejnym planowanym przystankiem jest Białystok. W drodze Armi zostaje skrzywdzony przez grupę kolegów z busa lecz dziarsko się broni!
Białystok to chyba najlepsza część całego tripu, z lepszych akcji na pewno trzeba przytoczyć double whipy - Oskier na quoterze, Steć na półkę oraz wall do whipa Szwarka.

Cały film trwa niecałe 22 minuty, jak głoszą napisy jest w pełni ekologiczny i przyjazny dzieciom oraz matkom. W pełnej wersji tutaj!


BMX TouR 2008 FulL MoVie from Hola on Vimeo.

Jeśli miałbym się pokusić o ocenę samego filmu, to podobnie jak i Amatorzy, nie jest to na pewno to do czego przyzwyczaił nas Chad Shack czy Glen PP Milligan ale z tych dwóch premier myślę że jednak Amatorzy wypadają lepiej, ale oczywiście liczy się że powstają kolejne produkcje tego typu a nie tylko demówki pojedynczych riderów. Natomiast jeśli chodzi o samą jazdę, widać że zawody są tym co pobudza i nakręca najbardziej do robienia czegoś nowego i zaskakującego, wiadomo że na taki trip jedzie się tylko i wyłącznie dla zabawy i własnej przyjemności ale oglądając film miałem świadomość że większość chłopaków sieka lepsze triki choćby również dla zabawy na co dzień na jutrzence, to też jest jakiś niedosyt.Podsumowując imprezę można zaliczyć do udanych, sporo ludzi wpadło do klubu i dobrze się bawiło, szkoda że zabrakło obiecanego best tricka na batucie, a zimno i piwo chyba również wybiły z głów pomysł jamu na placu przy klubie. Jamajowi należą się szczere podziękowania za pomysły i organizowanie zarówno wyjazdów jak i imprez takich jak ta premiera, z niecierpliwością czekam na kolejne bo brakuje tego u nas w kraju, gdy patrząc na podwórko stanów gdzie jest to normą. Do zobaczenia!

. . .

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.