^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Zawody BMX i MTB Leszno - Relacja, Foto i Film

Trzecia już edycja zawodów BMX i MTB odbyła się Lesznie 5 czerwca 2010 roku. Mimo iż nakładały się ze SKnY jamem to i tak zdecydowałem się na przyjazd do Leszna.

Jeśli chodzi o pogodę mimo iż słoneczko pięknie prażyło (co zaowocowało piękną opalenizną ale niestety nie zbyt przyjemną później) to momentami robiło się masakrycznie gorąco. Na szczęście organizator wyposażył każdego zawodnika w butelkę wody co choć trochę pomogło w wytrzymaniu ciepła.
Same zawody wystartowało bez zbędnych opóźnień. Do boju stanęło 31 zawodników w tym chyba tylko 9 na mtb ale nimi się nie przejmujmy. W kwalifikacjach i finałach każdy miał po 2 przejazdy 1 minutowe – osobiście wolałbym jeden przejazd po 2 minuty bo trochę więcej można by pokazać ale to zostawiam organizatorom do przemyślenia.
Poziom mimo teoretycznie niskiej rangi zawodów i tak poziom był bardzo wysoki. W skrócie najlepsze triki kwalifikacji oraz finałów (ciężko mi jest przypomnieć sobie kto co kiedy robił więc tak będzie prościej ;))
Reprezentacja poznania Michał Michalski toothpick hangover na rurce w dół, Łukasz Andrzejczak rail manual i całkiem przypadkowy over pedal icepik zamiast rail ride’a. Miki 180 barspin ze schodów, barspin transfer „w krzaki”, mnóstwo dobrych barspinów i obrotów co zaowocowało 3 miejscem. Lokalni riderzy nie pozostali w cieniu Osqi tailwhip ze schodków poza tym tailhwipy wsadzał gdzie tylko się dało, Waldek – ten typ nie wie co to strach, barspiny cisnął na każdej możliwej przeszkodzie, podobnie z nohanderami i osobiście dla mnie best trickiem zawodów - Backflip! Poniżej oczywiście macie na to dowód.
Idąc dalej Turek z nofoot can canami, tailwhipami i ostrymi próbami 540, Pozik robotyczne wręcz tailwhipy, kombinacje barspinów, footjam tailwhipy. Na koniec oczywiście zwycięzca czyli Jerzyk 180 barspin czy też 180 tailwhip przez piramidkę, mnóstwo nohanderów, barspinów wszystko na szybkości i dobrej wysokości nie mógł nie wygrać!

Po finałach odbył się best trick którego zwycięzcę – Turka, wyłoniła publiczność swoim brawami.
Turek skleił 540 przez piramidkę.

Ostatnią nie planowaną wcześniej konkurencja był bunnyhop contest. Wszystko zaczęło się od 50cm i zwiększano wysokość co 5 centymetrów. Contest zakończył się na wysokości 1 metra i o dziwo całkowicie nie spodziewanie wygrałem ja :D (wierzcie lubi nie ale do dupy pisze się o samym sobie! xD).
Do zobaczenia za rok!

Klasyfikacja końcowa:
I. Damian Onufrak
II. Waldemar Iwanowicz
III. Mikołaj Mikołajczak
IV. Artur Turczewski
V. Paweł Poźniak
VI. Oskar Sadowczyk
VII. Tytus Kuliński
VIII. Oskar Owsianny

Best trick:
Artur Turczewski „Turek” – 540 przez piramidkę

Bunnyhop:
Tytus Kuliński – 1 metr

Foto - Bartosz Kończak:
[gallery link="file" columns="4"]

Film - Kacper Wojciechowski:

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.