^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Tis Forever - Relacja, Zdjęcia i Film

Tak jak informowaliśmy niestety zawody na Wyspie nie mogły odbyć się z powody zalania skateparku. Na szczęście organizatorzy szybko zadziałali i zorganizowali streetowym spontan Jam. Aby riderzy którzy przyjechali z dalszych stron nie musieli się zwinąć bez jakiegokolwiek jeżdżenia.
Sam street zaczął się już przed oficjalnym startem

. Na poręczy nieopodal skateparku. Czarny over smiths, Piastun over 5050 oraz naprawdę elegancki 5050 pod góre do 180. Jachu reprezentant Poznańskiej sceny icepik na ¾ całej poręcz a trzeba wiedzieć, że jest naprawdę długa.
Oficjalne rozpoczęcie miało miejsce na placu Wolności. Na uwagę z tej sesji zdecydowanie zasłużyła akcja Dzięcioła – 180 z 2 schodków do halfcab tailwhipa idealnie zduszona na dwa pedały. Po krótkiej rozgrzewce i wszamaniu słodkości od mamy Tisa (naprawdę zajebistych!) wszyscy ruszyli na miejscówkę zwaną Krzyżami czy tez pomnikiem Adama Mickiewicza. Sesja na murku była obfita w mnóstwo grindów oraz dużo sztuczek robionych z murka. Zdecydowanie zmiażdżył Piastun robiąc nose manuala przez cały murek – dobre kilka metrów. Poza tym Dzięcioł manual 180 do halfcab 540, Drożdżu hang5, tailwhipy, Barspiny. Później wszyscy przenieśli się na pomnik Armii Poznań. Tu królowała ekipa Transmission z Jeżykiem i Linkusem na czele tuck no hander z dropa w benk (zdjęcie poniżej), tailwhip z banku na trawę próba nawet podwójnego. Poza tym jeszcze Turek z idealnie sklejonym tailwhipem z dropa także uwieczniony poniżej.
W tej sesji szczególnie na wallu wykazał się Brad Simms całkowicie na luzie bez spinki z płaskiego zrobił ruben wallride oraz walla do 360.
Jeszcze w trakcje sesji na pomniki Mickiewicza otrzymaliśmy informację o tym, że Wyspe jednak osuszono i będzie można wrócić i urządzić luźna sesję. Tak więc zaraz po sesji na Armii Poznań wszyscy ruszyli w stronę Wyspy.
Na skateparku do jeżdżących dołączył Team Kinka. O nich nie ma co o wiele opowiadać w największym skrócie – wszystko za pierwszym razem wszystko czysto ;D Daryll Tocco 540 hurricane na quoterze, 5050 pod górę do barspina, i 360 tobogan do fakie. Tony Hamlin 5050 pod górę do tailwhipa ogromne loty, flaira... wiadomo ameryka ;)
Dzięki wszystkim za przybycie i miłą atmosferę!
Memoriał przeniesiony został na póki co bliżej nie określona datę „za miesiąc”.
Film Kacper Wojciechowski

Zdjęcia Maciej Rolnik oraz Pudel
[gallery link="file" columns="3"]

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.