^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Skatepark Jutrzenka - Jestem na TAK

Warszawa - stolica Polski, w której mieszka prawie 2 mln ludzi, nie licząc miasteczek i wsi położonych koło niej, co dało by nam około 3 milionową populację. Zakładam, że ilość rajderów na tym obszarze - zarówno BMX, jak i MTB - przekracza tysiąc osób aktywnie uprawiających ten sport, nie licząc gości jeżdżących na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. Nie znając polskich reali, każdy rozsądny człowiek pomyślałby - na pewno mają parę skateparków, w końcu muszą mieć jakieś miejsce do jazdy i wtedy ten rozsądny człowiek spotyka się z rzeczywistością, smutnymi realiami.

W Warszawie obecnie znajdują się dwa skateparki, jeden na Tarchominie, na którym nie można jeździć podczas zimy, drugi to właśnie tytułowa 'Jutrzenka'. Teoretycznie kryta i teoretycznie otwarta cały rok, ale jest niejedno ALE.

Po pierwsze - przeszkody na Wrotkowisku stoją w takim samym układzie od lat, a ponieważ są to metalowe konstrukcje wyłożone sklejką, nie byłoby przecież problemu raz na jakiś czas je przestawić. Osoby, które tam jeżdżą na pewno by pomogły i wcale nie trzeba by było wynajmować robotników.

Po drugie - warszawski skejtpark z czasem staje się coraz większą ruiną, w sklejkach są dziury i połowa z nich jest do wymiany, co też nie wymaga wielkich nakładów finansowych od miasta.

Po trzecie (za co Ząbi mnie znienawidzi) - według mojej opinii, Jutrzenka jest źle 'zagospodarowana'. Nie wiem po co z tyłu stoi (niedawno odnawiana) wielka rampa, z której i tak większość nie korzysta lub jeździ po płaskim żeby nie przeszkadzać innym na drugiej części parku. W tym miejscu można by ustawić coś innego, bardziej przydatnego.

Na koniec zostawiłem perełkę. Podczas zimy Jutrzena to bardziej lodowisko niż skatepark. Podczas tej zimy, po pewnym czasie kiedy zarządzający parkiem stwierdzili, że śnieg może nam utrudniać jazdę wreszcie go sprzątnęli i założyli 2 'ściany, które mają chronić od wpadania śniegu do środka. Niestety śnieg cały czas wpada. Na 'kłoter', który jest przez to nie do użytkowania, więc większość osób musi stać na funboxie, bo na drugim quarterze stoi wall. Z drugiej strony na 'sekcję street' też nalatuje śnieg skutecznie umożliwiając nam jazdę figurową na oponach.

Podsumowując: wiem, że to nie tylko nasz problem, a większości polskich dużych miast (nie wspominam nawet o tych mniejszych). Dlatego proszę abyście nam pomogli w akcji poprawienia Jutrzenkowych standardów i tylko kliknęli "Lubię to!" na facebook'u, co nie sprawi Wam większego problemu, a nam może tylko pomóc.

http://www.facebook.com/pages/Skatepark-Jutrzenka-TAK/169857716378520

P.S. Opisałem problem Warszawy, bo jest mi najbliższy, jeśli jednak chcecie pokazać problem Waszego miasta i zobaczyć go na Loked - żaden problem :) Wysyłajcie teksty na bodziu@bmxmagazine.pl

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.