^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Foto relacja AveBmx X Misja beton X Gdańsk

Jak wiecie AveBmx odwiedziło w zeszły weekend Gdańsk, za zaproszeniem od Ave wybrałem się tam razem z nimi aby pomóc w Misji Beton, która miała się tam odbyć.

Z samego zaproszenia osobiście poczułem się wyśmienicie nie zwlekając ani jednej chwili na namysły odpisałem, że załatwię sobie wolne i jadę.
Mimo wiatru w oczy którego doświadczyłem w podróży do Gdańska (PKP opóźnienie 200min), dotarłem na miejsce, z którego odebrał mnie Piotr "Dzięcioł" Gajda oraz Michał "Sęp" Sępkowski. 
Po przywitaniu udaliśmy się do domu Michała, który zaoferował nam nocleg.

Następnego dnia (sobota) o godzinie około 9. Dzięcioł zrobił wszystkim pobudkę po której każdy się ogarnął i zeszliśmy na dół, gdzie Dzięcioł już szykował do podróży AveBusa...
Niestety musieliśmy zabrać się na dwie tury także byłem w drugiej turze, lecz czasu, którego trochę dostałem nie zmarnowałem i udałem się na pierwszego Gdańskiego kebaba (nie był rewelacyjny) popstrykaliśmy kilka zdjęć, które zobaczycie poniżej.

Gdy już znalazłem się na Modelarni, gdzie miałaodbyć się cała misja zaczeliśmy wypakowywać sprzęt.
Po chwili dołączyła do nas załoga Modelarni, która od razu zabrała się za robienie bowla...
Tak zapomniałem...
Misja Beton która była tym razem w Gdańsku nie była typową "Misją Beton". Tym razem zajeliśmy się odnową drewnianego bowla który się tam znajdował, także Misja Beton na ten weekend przybrała inną nazwę "Misja Sklejka".
Wracając... 
Chłopaki z Modelarni przywlekli do bowla sporo sklejki i zacząły sie plany co i jak. Po niecałych 30 minutach praca ruszyła.
Ogólnie panowała atmosfera w bardzo dobrym humorze.
W chwili przerwy postanowiłem trochę pojeździć i tak w kóło, gdy nadażała się okazja tak właśnie robiłem za którąś przerwą z kolei miałem wypadek, przy którym skręciłem kostkę, ludzie bardzo szybko zareagowali. Dzięcioł pojechał po lód po chwili założyłem ściągacz na nogę aby móc dalej pomagać przy całej akcji i tak też było...
Pod wieczór wspólnie z chłopakami zrobiliśmy sobie mini grilla, żeby nie ruszać się na miasto i być cały czas przy parku...
Po grilu utworzyliśmy dwie grupy: jedna robiła prawą stonę bowla, druga lewą.
Po paru godzinach uległem kolejnemu wypadkowi, gdy przedstawiałem swój pomysł jak ustawić sklejki wsadziłem przez przyadek palec w przerwy i został dobity sklejką, nieciekawa sprawa palec zalał się krwią bardzo szybko, udałem się do recepcji parku.
W recepcji pokazałem palec Nicole, która otworzyła w błyskawicznym tępie apteczke opatrzyła oraz przemyła ranę.
Byłem czasowo nie zdolny do pracy, więc zacząłem rozmawiać z Ekipą która jest odpowiedzialna za skate park. Okazało się, że to naprawde ludzie godni szacunku.
Przedstawili mi historię jak powstał park, dlaczego i czemu ma służyć.
Po wypiciu paru herbat i odbyciu bardzo miłej rozmowy postanowiłem wrócić do bowla i starać się pomagać.
Jednak był marny ze mnie pożytek, robiłem co w mojej mocy, by móc pomóc.
Po chwili jednak uznaliśmy z chłopakami, że mam dzisiaj wyjątkowego pecha i że mogę już odpuścić, żeby nie doszło do kolejnego nieszczęścia.
Także wróciłem do recepcji gdzie po chwili wpadł Czajka, który unzał, żeby lepiej z tym pojechać do szpitala i tak się stało.
Zawiózł mnie do szpitala, po czym z niego odebrał jak wróciłem na skate park zostali tylko Ci którzy byli związani z misją beton.
Było jakoś koło 23 do około 3-4 rano chłopaki walczyli z bowlem tak, aby na niedzielę był gotów.
W samą zaś niedzielę odbył się Jam z nagrodami, w którym miałem przyjemność oceniania wraz z Dzięciołem.
Na Jamie odbyły się trzy konkurencje tak, aby każdy mógł sie wykazać.
Ludzie naprawde pokazywali niezły poziom i co chwile były wręczane nagrody w postaci naklejek redbull'i oraz koszulek.
Amosfera panowała nieziemska, mimo bardzo zimnego dnia nikt nie odpuszczał jazdy i pokazywał coraz to bardziej niesamowite szcztuczki!

Na sam koniec mini wywiad z osobą która przykuła moją uwagę a mianowicie z Robertem "Ciupą".
Który jednym słowem nie jest Anonimem na skateparku. 

Cześć Robert.

Robert- Cześć Greku.

Wiele nasłuchałem się o Tobie na parku dlatego też Twoja postać mnie zaciekawiła, także Robert czym tak sobie zasłużyłeś? Chodzi mi o Twoją działalność mógłbyś w skrócie opowiedzieć od kiedy działasz na rzecz Modelarni i na czym polega Twoje zadanie?

Robert- Generalnie sama Modelarnia powstała 5 lat temu od poczatku jest prowadzony przez SAS (Stowarzyszenie Animacji Skateboardingu). Stworzyli pierwszy na pomorzu kryty skatepark. Napewno nie jeden starszy rider docenia i pamięta pierwszą odsłone Modelrni. Od dwóch lat działamy z chłopakami i przebudowujemy systematycznie przeszkody żeby nie bylo nudno. Słyszałem jakiś czas temu już taką opinie o nowym parku "Modelarnia jest skateparkiem w jednej hali ale ma tysiace odsłon". Buduje Modelarnie juz od dwoch lat, czuje sie przywiazany do tego miejsca chce rozwijac nasza pomorska scene i dac mlodziezy profesjonalny obiekt do ciaglego progresu. W tym roku powstała nowa marka Ramp-Farm będziemy sygnowac ta marką nasze przeszkody i miejmy nadzieje że za jakis czas bedziemy prężnie działać i wspierać zajawke poprzez budowanie coraz to nowszych skateparków dla miast i gmin.
 

Czyli rozumiem, że zależy Ci na tym aby każdy mógł progresować tak jakby dzięki Tobie? Dobrze Robercie kolejne pytanie.
Co poczułeś gdy dostałeś informację o tym, że AveBmx odświeży wam w ramach Misji Beton bowla? 
I jak doszło do tego wszystkiego?

Robert- Wiesz zależy mi na rozwoju sceny nie chce się podpisywać sam pod całym projektem Skateparku Mod3larnia bo pracuje przy tym projekcie sporo ludzi. Podoba mi się fakt że ludziom bardzo podoba  się nasz skatepark, bardziej jako miejsce nie same figury. Wspólnie nieraz mieszaliśmy krew z drewnem bardzo wam dziękuje za to panowie!. Sam bowl został stworzony z potrzeb braku takiego miejsca w hali w naszym województwie. Bowl powstał dzięki wsparciu Wojtka z Baltica któremu zawdzięczamy większość materiału. Dzięki 2 miesięcznym bojom i pomocy paru osób powstała miska:) W tym roku udało się nam nawiązać współprace z firmą AveBmx która wsparła renowacje nawierzchni w bowlu i zrobiła super event budowlany oraz jam z nagrodami.  Chciałbym podziękować AveBmx za super imprezę oraz wszystkim ludziom którzy dołączyli się do Misji Beton jako wolontariusze, firmie KB Skatelab za załatwienie sklejek.
 

To bardzo dobrze, że masz szczere intencje i nie zależy Ci na "Sławie".
A tak nawiasem mówiąc chyba moja krew pojawiła się pierwsza w bowlu po wypadku ze sklejką.
Dobrze Robercie ostatnie pytanie, jest ostatnio głośno, że cały teren stoczni ma zostać wyburzony, są również plotki, że skate park również ma zniknąć czy to prawda? Jeśli tak będziecie walczyć o obiekt?

Robert- Słyszałem o twoim palcu i kostce panie majster. Pamiętaj "woda w kolanach, cukier w kostkach". Jeżeli chodzi o sama stocznie od paru lat została ona wykupiona przez róznych inwestorów. Też słyszałem takie plotki. Jeżeli miała być się pojawić taka ewentualność na pewno bedziemy się starać o nastepna hale żeby działać dalej. Tej zajawki nie da się tak prosto ugasić.

Wielkie brawa za taką postawę!
Może chciałbyś coś od siebie powiedzieć jednak na koniec?

Robert- Lubię placki.

I tym właśnie kończymy, więc jeśli wy też lubicie placki odwiedzajcie Mod3larnię!
Dzięki Robert!

Robert- Dziękuję bardzo do zobaczenia na Skateparku!

Na sam koniec pare słow streszczenia Misji Beton od Piotra Gajdy znanego jako "Dzięcioł".

"Misja Beton to projekt organizowany przez AveBmx wspierany przez firmy  G-shock, Vans i RedBull. Wiodącą ideą betoniarzy było pokazanie, że własnymi siłami i odrobiną chęci można zdziałać całkiem wiele, wspólna praca lokalnych Riderów  z ekipą AveBmx team oraz powstanie nowych spotów. Betonowa eskapada odwiedziła łącznie 4 Polskie miasta: Warszawę, Wrocław, Katowice i Gdańsk.  W każdym z nich misja miała za cel budowę nowych lub remont już istniejących miejsc służących do jazdy na Bmxach. 

Z betoniarką jako przedmiotem kultu odnowiliśmy Warszawski California pool wzbogacając go o nowy grindbox, wyrównaną nawierzchnię i wallride. Kolejnym miejscem było legendarne, Wrocławskie Shimmi Yo gdzie za sprawką pracy wielu zaangażowanych rąk powstał betonowy quarter z drewnianym lądowaniem. Katowicki skatepark Ligota zyskał dwa nowe raile i betonowy murkobank, a bowl w Gdańskiej modelarni  obrósł w świeżutką warstwę sklejki. Po fajrancie najbardziej zaangażowanych Betoniarzy w ramach podziękowania nagradzaliśmy fantami od naszych sponsorów. Mam nadzieję, że dzięki tego typu akcjom zmobilizujemy zajawkowiczów w całej Polsce do realnego działania, organizowania i tworzenia zajebistych rzeczy na własnych podwórkach w alternatywie do narzekania, lenistwa i przychodzenia na gotowe. Chciałem też podziękować każdemu, kto poświęcił swój czas i energię działając z nami.    5! "

A teraz do sedna!
Zdjęcia z całego wydarzenia, są one autorstem Angeliki Bykowskiej, która specjalnie przyjechała ze szczecina aby móc zrobić te zdjęcia!

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.