^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Baltic Games 2014 Summer - Relacja

Jako, że emocje po BG już opadły można śmiało zabrać się za napisanie dla Was relacji z letniej edycji Baltic Games 2014!

Myślę, że powinienem zacząć od oczekiwań, tego co myślałem co zastanę już na miejscu. Ogólnie to zdjęcia budowanego parku nakręcały mnie niesamowicie, już wtedy myślałem, że będzie to jeden z największych wybudowanych obiektów na BG do tej pory. Kiedy przyjechałem na miejsce i spojrzałem na park, to się ździwiłem a to dlatego, że był jeszcze większy niż mi sie wydawało! 

Oprócz ogromnego parku na terenie festiwalu znalazły się również miejsca, gdzie każdy mógł sobie zjesć - mi tutaj osobiście zabrakło czegoś tradycyjnego (zapiekanki, hot dogi - no wiecie sami :D) czy napić się piwa. Szczególnie z tych stoisk do gustu przypadł mi Bicz bar, który miał swój unikalny klimat. 

To zdjęcie zrobiłem w dniu finałów, gdy pogoda z rana była niestety tragiczna.

Nie można również zapomnieć o targach YUCKY SHOWROOM, gdzie można było zakupić różne ciuchy i inne rzeczy związane właśnie z modą. Znaleźć moglisćie tutaj takie marki jak Etnies, Elade, Diamente Wear czy Dickies. Tutaj niestety ale napisać muszę, że stanowiska te z oddali zbytnio na przyciągały wzroku i były rozstawione w dziwnym miejscu, zabrakło również stoisk z serwisami bmx, które są niestety bardzo potrzebne na takim festiwalu. Tak, wiem był to targi mody, ale no troche lipa nie mieć takich stanowisk tutaj.

Oprócz rzeczy wcześniej wymienionych było mnóstwo atrakcji, gdzie mogliście poczuć nawet troche adrenaliny będąc bez roweru! Były dwie poduchy od Flybaga - jedna do rowerów i druga do skakania z nóg, z podestu. Był także tor do skimboardu.

Dobra! Wracając do głównej atrakcji czyli zawodów. Pierwszy dzień czyli kwalifikacje mogły zapowiadac się z początku nudne, ale tak nie było a szczerze to nigdy nie widziałem, żeby w 1 dzień leciały takie kosy a publika tak dopingowała.  W pierwsze dwa dni pogoda była po naszej stronie, dzięki temu w półfinale leciały grube sztuczki! Niestety wszystko co dobre kiedyś się kończy i traf padł akurat na dzień finałowy. Ekipa BG od rana próbowała ogarniać park tak, aby był suchy i dało się na nim normalnie jeździć.

Na pierwszy ogień poszli juniorzy, którzy jak na swój wiek reprezentowali niezły poziom.

Potem miał przyjść finał BMX, ale niestety z powodu obsówy w czasie (przez pogodę) mógł odbyć się tylko best trick a wyniki z półfinałów przeszły na finały.

Best Trick wygrał Michael Beran wykonując kombinacje flary z podwójnym tailwhipem na jednej z największych ramp.

foto: facebook.com/DambakPhoto

1 miejsce na tegorocznych letnich Balitcach zajął Ola Selsjord

foto: facebook.com/DambakPhoto

A oto reszta wyników z BMX PRO oraz JUNIOR

 

A oto reszta materiałów:

Klimat parku po zmroku był niesamowity!

Open Skatepark - Miejsce, gdzie pośmigać mogli także oglądający

Panorama parku wraz z zawodnikami JUNIOR zaraz po wysuszeniu parku.

 

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.