^ Wróć na górę

Tu jesteś:

W Olsztynie powstanie kolejny skatepark

Niektórzy może już wiedzą, niektórzy może nie i dzięki naszemu magazynowi się dowiedzą. W Olsztynie ma powstać Skatepark, oraz Snowpark. Wiadomo, że nas BMX'iarzy interesuje kwestia Skateparku, który ma być "sympatyczny, nieduży, ale atrakcyjny". "Parki mają tworzyć jeden uzupełniający się kompleks, który ma działać przez cały rok" – podaje Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Olsztyn.

W obiekcie znajdą się między innymi: bowl, przeszkody streetowe, box-y, górka rozbiegowa, corner itp. Całość ma się idealnie wpasować w rzeźbę i rozmieszenie terenu. Jak podkreśla Grzegorz Dżus, architekt:

"Kształt zabudowy wynika w bezpośredni sposób z lokalizacji drzew, pomiędzy które wpasowano budynki i trasy rekreacyjne."

Miejmy nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, ponieważ jak wiadomo wiele inwestycji kończy się na samym obiecywaniu przez miasto, a jak wiadomo poziom riderów w Polsce jest dość wysoki, a muszą mieć gdzie trenować. Trzymamy kciuki, że wszystkio będzie tak, jak być powinno!

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.