^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Mistrzejowice Cup 2013 - wyniki + video

   Najpierw przeszkodziły zdradliwe prognozy. Potem deszcz. Jak to mówią - do trzech razy sztuka. No i udało się. W niedzielę 14 lipca odbyła się druga edycja zawodów Mistrzejowice Cup. 

 

   Ilość uczestników chyba trochę zaskoczyła. Niezbyt pozytywnie, ponieważ spodziewano się większej ilości startujących. Ostatecznie jednak okazało się, że dzięki tak nielicznej grupie riderów wyszła naprawdę klimatyczna impreza. Po za lokalsami za katowanie tamtejszych przeszkód wzięli się m.in. Oli, Ostry a także reprezentanci Bierunia - Leszczu i Misiek. Poziom? Tego roku również, przynajmniej mnie zaskoczył. W tym aspekcie jednak bardzo pozytywnie. Wydaje mi się, że większość riderów dała z siebie bardzo wiele i co najważniejsze nie mówię tu tylko o wyjadaczach takich jak reprezentanci Proletaryatu obecni tego dnia czyli wcześniej już wspomniany Piotrek Leszczyński oraz Jankes. Riderzy zakwalifikowani do kategorii amator poziomem, a już na pewno zaangażowaniem nie odstawali od reszty. Chciałoby się rzec, że Kraków rośnie w siłę.

   W kategorii PRO bezkonkurencyjny okazał się Leszczu, co pewnie nikogo nie dziwi. Rywale wcale nie spali, ale Piotrek zaliczył cholernie dobry, czysty i mocno zakończony przejazd. Basta, ubiegłoroczny zwycięzca w amatorach i tym razem nie zawiódł. Gość nie ma sobie równych w tych gięciach. Trzecie miejsce dla zdobywcy best tricka - Michała Jaworskiego. Nollie bar ze słynnego banku w trawe to naprawdę kosa! 

   W amatorach sędziowie docenili speca od 360 footjam whipa - Tasia, gangstera z Klamy. Tadek zaliczył bardzo czyste i płynne przejazdy. Na dodatek było skutecznie. Cóż, należało się. Drugie miejsce zajął Maciek Babich, który jak sam przyznał nie potrafi jeździć inaczej niż szybko. I to zaowocowało! Barspiny tu i tam musiały się podobać. Trzecie miejsce dla Tomka Ścierskiego. Chłopak walczył dzielnie z krakowskimi przeszkodami. 

  Wyniki PRO:

1.Piotr Leszczyński.

2.Michał Basta.

3. Michał Jaworski.

 

 Wyniki amator:

1. Tadeusz Meissner.

2. Maciek Babich.

3. Tomek Ścierski.

Poniżej luźny zlepek kilkunastu akcji z tego dnia. Sprawdźcie to!

 

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.