^ Wróć na górę

Tu jesteś:

No Big Deal - Krakowski projekt video

Któregoś majowego wieczoru, późnego już wieczoru z mojego biurka dobiegał odgłos wibrującego telefonu. Dzwoni Jankes. Cholera, czego gość chce o tej porze? - pomyślałem. Jest sprawa. Słyszałem, że masz kamerę... To był początek.

Prawie każdy bmxowiec prędzej czy później w swej karierze spotyka się z aspektem filmowania. Stąd też wielu z nas ma o tym całkiem niezłe pojęcie. Jankes jednak kilka lat temu postanowił pójść nieco dalej. Poświęcił dwa miesiące, by nagrać każdemu reprezentantowi szczecińskiej sceny bmx co najmniej jeden klip. Celem było video - przekrój lokalnej sceny oraz miła pamiątka na przyszłość.

Dziś twierdzi, że cel w pełni został osiągnięty. Po obejrzeniu łezka dalej w oku się kręci.  Po za dobrymi wspomnieniami pojawiła się również motywacja do ponownego działania. Dzisiejsza scena Krakowa oferuje o wiele większy potencjał niż ówczesny Szczecina. Pomyślałem o wielu znanych mi, naprawdę dobrze jeżdżących riderach o nazwiskach które nikomu nic nie mówią. Mimo że poziom ich jazdy jest ponadprzeciętny wielu z nich nigdy nie miała nawet porządnego webeditu -mówi Łukasz.

W myśl idei jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam Jankes pożyczył moją kamerę, poinformował kogo trzeba i ruszył z filmowaniem. Projekt ''No Big Deal" ma połączyć riderów nie tylko z Krakowa. Jego owocem wedle założeń będzie pełnometrażowe bmxowe DVD.  Niebawem również pojawią się koszulki z logiem NBD.

Po "No Big Deal" można się spodziewać porządnego streetu, dirtu, parku, trialsów i flatu zarówno na bmxie jak i na mtb, zarówno z Krakowa jak i Szczecina z zajawą rodem z Killjoya.
Jeśli chcecie śledzić postępy prac zapraszam do followania naszego fanpage'a/nobigdealbmx na którym regularnie wrzucane będą zdjęcia z nagrywek. Zadba o nie niezawodny Piotr ''Bazyl" Poręba. Prócz tego dowiecie się stamtąd o naszych tripach czy też produkowanych softgoodsach.-
kwituje Jankes.

Stay tuned for No Big Deal!

 

foto: Stasiu Furman

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.