^ Wróć na górę

Tu jesteś:

Nike wycofuje się na dobre z branży BMX

Najpierw likwidacja Nike 6.0 kilka lat temu i przeobrażenie tego w wyłącznie kilkuosobową ekipę pod szyldem Nike BMX, następnie ograniczenie teamu tylko do takich nazwisk jak Reynolds, Kerley, Enarson czy Sylvester a teraz kompletne odpuszczenie tematu związanego z BMX. Tak prezentuje się obecna sytuacja w Nike.

Niestety plotki, które mówiły o postępującym rozpadzie Nike BMX okazują się prawdą. Według kilku źródeł początkowo zaczęły wygasać umowy Garretta Reynoldsa, Chada Kerleya, które nie zostały przedłużone, a chłopakom podziękowano za współprace. Prawdopodobnie ten sam los czeka Dennisa Enarsona, którego umowa kończy się za kilka dni.

Na razie nie ma znaczącego i oficjalnego komunikatu od Nike w tej sprawie, no ale wszystko wygląda na to, że to już niestety koniec.

Co myślicie o tej sytuacji, też macie nadzieję, że jakaś większa marka związana z obuwiem wejdzie z impetem w środowisko BMX?

Pewnego razu dotarła do nas również plotka o rzekomym powrocie marki Lotek, ale sprawa na razie ucichła, więc czy coś z tego wyjdzie to się jeszcze okaże.

Źródło: Vital BMX

 

 

O nas

BMXmagazine.pl to strona zajmująca się wszystkim co związane z tematyką BMX. Od początku istnienia (2008 rok) prowadzimy serwis tematyczny. Ostatnio na Loked (nazwa strony) można znaleźć także forum i galerię, lecz serwis cały czas się rozwija i planujemy wdrażać nowe funkcjonalności. Działamy także poza Internetem organizując zawody, jamy, konkursy i różnego rodzaju imprezy. Staramy się robić wszystko co w naszej mocy, aby rozwijać scenę BMX w Polsce.